zjentek

Pokud pochválíte děti s tím, že je jedno lepší než druhé, co odpovíte na následnou otázku, které je teda to druhé?

Příklad:

„Teda holky, vy jste jedna lepší než druhá!“

„A která je teda ta druhá?“ (;

Nejlepší odpověď
annas

Jedno lepší než druhé, je srovnání, které se používá pro větší míru, tedy 2. stupeň.

Jeden je část z celku, takže vytýkání z celku. Jeden – druhý – ten – onen; jde o jednu z odlišných částí nějakého celku, skupiny dvou osob. Pokud jde o řadu, tak první – druhý.

Jedno dítě je dobré, to druhé je lepší ze srovnávané dvojice.. Musíte na dítě ukázat nebo říct jméno, protože jinak není možné srovnávat.

Petr je lepší než Pavel. Jeden je lepší než druhý. Druhý – Pavel – je lepší než Petr. Z toho vyplyne, kdo je lepší. Dva z celku – jsou odlišní.

Další odpovědi
da ny

Mám 2 „jedináčky“, je mezi nimi 14 letý věkový rozdíl. :D
Mé děti jsou jedinečné, skvělé, jsou samy sebou. Není „lepší a druhé“. Je jen druhorozené. Každé je jiné, má jiné schopnosti, záliby i nadání. Některé podobné, shodné. Podobné nedostatky :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Da ny, lidé jako ty by měli vychovávat povinně i jiné, cizí. Škoda, že mě nevychoval někdo, kdo uvažuje jako ty. Mám prostě smolíka, no…

Každý by chtěl schopnosti a dovednosti, ale někdo je prostě sráč odmalinka a nemůže a nemůže… chtěl by, ale nemůže… nemůže za to…