zjentek

Pokud pochopím (připustím si), že jsem hologram, přestanu posléze strádat environmentál­ním žalem?

…Anebo budu i coby hologram snášet příkoří, kterého se na přírodě a matičce Zemi dopouštějí druzí?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=v7NGFY5b4BY

Odpovědi
elkon

Opět bláboly.

aliendrone

Víš, tohle jsem už viděl v životě TOLIKRÁT… 😐
Dokonce jinak rozumný a moudrý člověk může zblbnout když:

  1. se zamiluje (zná asi každý)

nebo

  1. přijde rychle k penězům, zvláště pokud nemusel vynaložit velké úsilí k jejich získání

nebo

  1. stane se mediálně známým, takříkajíc „slavným“ (taktéž větší šance, pokud se tak stane „přes noc“)

To vede do sraček celkem VELMI spolehlivě a jak je vidět, nevyhnulo se to ani paní dokorce Pekové. Tohle je už druhé video na „matafyzické téma“ (kde na to bere čas?) a vypadá to tak, že ji publicita „baví“. 😐
Každopádně měla by se držet svého kopyta a nedělat ukvapné závěry z populárněvě­deckých knih/pojednání (kterým ne dosti dostatečně rozumí). No co už…

  1. Svět (vesmír) NENÍ hologram. (každý kdo ví, jak hologram funguje si automaticky podle toho utvoří ŠPATNOU představu) Jakkoliv se pro přiblížení laikům tzv. „holografický princip“ často tímto způsobem prezentuje. A to PROTO, že užitá matematika jsou TAKOVÁ JATKA, že matematiky a fyziky průměrně znalým smrtelníkům je problematiky jinak NESDĚLITELNÁ.
  2. Když už se dovolává známých vědeckých osobností, měla by tak činit v souladu se skutečností. JJ, on asi kdekdo zná „geniálního“ (dnes již zesnulého) S. Hawkinga a viděl s ním nějaké videjko na kriplkárce s hlasovým syntezátorem. To mnoha lidem pasuje na představu „génia, kteému nikdo nerozumí“, OK, proč ne.

Faktem ale je, že Hawking zas nějakým extra vědeckým přínosem NEBYL a zjednodušeně by se dalo říci, že NIC nedokázal (ve skutečnosti vždy, když s „něčím přišel“, tak to nakonec po pár letech sám vyvrátil 😮 )
Holografický princip (autorem NENÍ Hawking, tento koncept vznikl JEMU NAVZDORY v průběhu tzv. „války o černé díry“). Jeho autory jsou především ´t Hooft a Susskind, kteří ho vytvořili jako eventualitu/al­ternativu, která měla zabránit černým děrám „likvidovat informace“ (což prosazoval právě Hawking, který spor nakonec prohrál) je prostě JEN PARALELA k předpokládanému designu vesmíru. Jsou tam podobnosti s hologramem (podle toho dostal venkoncem i název), ale to je tak všechno. Podobně by sis mohl představit „zemětřesný princip“ (jde o vlnění „zemětřesných vln“) a tvrdit, že je to „princip mobilních telefonů“ (venkoncem i tam hraje zásadní roli VLNĚNÍ, tentokrát ovšem elektromagnetické v rádiovém spektru), chápeš? 🙂

Takže k dotazu napíši jen toto > jde o ekvivalent otázky „Když jihoafrický Křovák sežere žlutou žížalu, tak jaký to bude mít dopad na komoditní trhy v příštím roce?“ Ano, striktně to „nějaký dopad mít MUSÍ“, ale MÁ SMYSL se jím zabývat (s ohledem na jeho velikost dopadu/reálné působení)? 😉 😁

Jinak bych paní doktorce doporučoval zabrousit v toulkách napříč vědeckými obory i do filozofie, konkrétně podumat nad tzv. „antropickým principem“. 😉

Kelt

Záleží na tom, jak se cítíš, jaký si připadáš, jak bereš život a jaké máš hodnoty. Vždy jse něco, co můžeš změnit . Uvědom si, že tvé přesvědčení, hodnoty, otázky, které si kladeš, zkušenosti a stavy, které prožíváš tě ovlivnují, ale stačí změnit jedno z toho a tvůj život bude probíhat jinak.

zjentek

Elkone, tak to teda ne!