zjentek

Pokud PC po dlouhou dobu jen stojí, neběží (turn off), který jeho komponenty nejvíce podléhají zkáze?

Nevím, jak lépe se stručně a věcně zeptat. PC je mimo zdroj, bez energie, čili jen stojí. Takto stojí třeba už rok. Prášit se na něj nepráší. Nejvíce ze všeho mě zajímá, který části/komponenty za takový situace nejvíce „odchází“. Na co se připravit, když ho budu chtít znovu používat řekněme za další rok, čili celkově po dvouleté odstávce. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Schluker

Jedine s cim jsem mel pri delsi odstavce pc problem bylo samovybijeni knoflikove baterie na zakladni desce. Myslim si, ze dva roky nejsou dost dlouha doba na to, aby se projevila degradace komponent.

Další odpovědi
Kepler

Když se na něj nepráší, tak zůstane v pohodě i delší dobu, než 2 roky. Co ty počítače, které jsou nečinné od výroby až do prodeje?

aliendrone

To je fuk, že se do nich nepráší. STEJNĚ před zapnutím pro jistotu otevři a případně z nich vysyp zahnízděné brablecne, křečky, pavouky či HMYZ (jj, život je KRUTÝ!) apod. havěť. ;) :D :D

jáára

Záleží na tom, jakým způsobem to běželo do odstavení. Měl jsem PC, který běžel v podstatě 7 let v kuse (24/7), jen nutné restarty. Po měsíční pauze umřela deska. Většinou odejdou kondenzátory nebo chipset.

Emefej

Mě po dvouleté pauze odešly (nafoukly se a pukly) 2 kondenzátory na základní desce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.