JájsemRaibek

Pokud odmontuji termohlavici z radiátoru, v jaké poloze bude ventil?

Na termohlavici je vločka – nezámrzná teplota cca 5°C, dále I,II,III, IIII a zcela otevřený ventil.
Má doměnka je, že pokud odmontuji to otáčecí kolečko, zůstane ventil v poloze hvězdička 5°C.
Je má doměnka správná, nebo bude ventil zcela otevřený?

Nejlepší odpověď
independent

Bez termohlavice to bude puštěné naplno.

Další odpovědi
Roman71

Přijde na to, kterým směrem se prohýbá termoregulační prvek pro ovládání ventilu. Když sundám plastovou hlavici z ventilu DANFOSS u mne v obýváku, zůstane ventil trvale otevřený. Jestli ta fotka pro ilustraci odpovídá tomu, co máš doma na radiátoru, zkus hlavicí ventil zavřít, aby radiátor vychladl (modrá vločka) a potom hlavici sejmi. Pokud se ventil otevře, ucítíš to na trubce za ventilem.

Dochy

Většina ventilů zůstane myslím otevřená (ale jsou i opačně fungující). Na tu nezámrznou teplotu je ta hlavice nutná. Sám ventil Ti nic neohlídá.