Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud odcestuji do minulosti, nesmím ji změnit, nezměním však budoucnost, pokud do ní odcestuji?

Každý zná, že nesmím zabít svého dědečka....., ano nesmím změnit minulost, jinak je to velký průšvih.
Nezměním však budoucnost, pokud do ní odcestuji?
Takže píše se rok 2000 a já v normálním životě umřu v roce 2005. V tomto roce je mou rodinou zhotoven můj pomník. Tento pomník stojí na místním hřbitově mnoho let, až se rozpadne.
Já však během svého života, tedy např. v roce 2001 odcestuji do budoucnosti a to přesně do roku 2010. Jenže já jsem pryč a tak se ptám: Najdu v roce 2010 svůj hrob vytvořený mou rodinou v roce 2005?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone, Gus_Fring před 1289 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Muehehe, paradoxy cestování časem. :)
Co takhle když z roku 2001 přeskočíš do roku 2010, tak prostě NEMŮŽEŠ umřít v roce 2005, bo v tom roce tam nejsi dostupný k umření? V roce 2010 tedy pomník nenajdeš, ale mohl bys najít policejní záznamy o své pohřešované osobě. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, svůj hrob najdeš, pokud nepocestuješ do budoucnosti metodou Einsteinovou metodou dilatace času (let blízce podsvětelnou rychlostí nebo průlet místem s děsivou gravitací). Jinak se ale do budoucnosti cestovat nedá. Takže ve výsledku přicestuješ ještě dřív, než jsi zemřel a náhrobek nenajdeš. Mezitím totiž pro tebe uplyne méně než oněch 5 let. Snad jsem se ve své fantasmagorické konstrukci nespletl, večer mi to už nemyslí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gus_Fring

Jak můžeš vědět, že máš v roce 2005 zemřít, když cestuješ až do roku 2010? Navíc, pokud bys to nějakým záhadným způsobem věděl a ten pomník našel, znamenalo by to, že cestováním v čase jsi vytvořil svého klona anebo alternativní realitu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Navštiv Chocholouška. Ten bude vědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Odcestovat do budoucnosti je v reálu možné. Problém (a velký problém) je se vrátit zpět do minulosti. To prostě při našich dnešních znalostech a bez porušení celovesmírných zákonů nejde. To dokáže snad jen Bůh.
Pokud odcestuješ do budoucnosti, tak prostě zmizíš a nikdo tě nemůže pohřbít.
Možná kvůli hrozbě paradoxu se nám mimoni ještě oficiálně nepředstavili.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek