autacek

Pokud od auta před vámi odlétne kámen a poškodí vám čelní sklo, jak se nejlépe zachovat?

Snažit se vozidlo předjet a zastavit tak, abyste sepsali záznam o události, nebo si jen opsat značku a v případě že to protistrana popře Vám zůstanou jen oči pro pláč?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to dost problematická věc, žádný řidič nic nepodepíše už jenom proto aby nepřišel o bonus. Největší naděje je mít v autě kameru a svědka, ale ani tehdy není zdaleka vyhráno. Pojišťovny nechtějí platit. Nejlepší řešení je pojištění. Více v http://autoro­ad.cz/zajimavos­ti/84312-rozbil-vam-kamen-celni-sklo-pojistovny-nechteji-platit-navod-jak-predejit-potizim

Další odpovědi
Arne1

Zajedu do servisu a nechám sklo vyměnit. Mám ho pojištěné…

cechacek

Většinou provede sklo pěkného pavouka, něčím vymlátit pěkně se obalit střepinami a vyrazit jak v kabrioletu stíhat v případě dostižení možná i zastavení, začne se mistr i nemistr volantu kroutit, vymlouvat, požadovat důkazy a podobné české předváděčky

cukrar

Musíte zjistit ihned řidiče. Pozdější šetření podle čísla Vám nepomůže. Důležité je, aby se řidič přiznal. Některé pojištovny to zkouší, nechtějí platit ani když se řidič přizná.
Je to složitější, jak to bývalo dříve.

anonym

Základem pro vyšetření nehody jsou záznamy z kamer, takže zrovna teď se podívejte na své čelní sklo a pokud tam žádnou nemáte zauvažujte nad její koupí. Protože když se něco takového stane a vy nebudete mít v ruce záznam z kamery nebudete mít v podstatě důkaz žádný a může to snadno skončit na patu „slovo proti slovu“ … záznam z kamery můžete předat policii, soud se pak opře o odborný posudek video nahrávky a podle toho rozhodne nejspíš ve váš prospěch. Na nahrávce by mělo být patrné SPZ takže při výběru kamery volte nějakou s vyšším rozlišením, dnes ideálně 2560×1440

Asi nemá smysl řidiče před vámi stíhat, to by mohlo skončit další nehodou, protože vaší snahu jej zastavit může považovat za vybržďování … tohle bych neriskoval.