Kazatel

Pokud očkování chrání před těžkým průběhem, jak je možné, že se vůbec očkovaný dostane na JIP?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Protože ochrana není 100%. Vemte si bezpečnostní pásy v autech: také jsou lidi, co se zabijí, i když byli připoutaní.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Očkování nechrání na 100 % proti nakažení, ale ani proti těžkému průběhu, pokud je spojen s jinými chorobami. A na JIP se dostávají i očkovaní, ovšem většinou starší ročníky a i s jinými zdravotními problémy a případně otylí. Mladších, ale jinak zdravých, tam je (údajně) minimum. Já tam sice nebyl, ale věřím „šéfům“ na covid odděleních.

da ny

Protože někdy jsou věci jinak, než se zdají být.
Někdy se člověk nedostane ke všem informacím, k objektivním informacím. Nejsou dostupné. Slyšet je jen to, co je hlásáno a médii rozšiřováno.
Někdy se upravují fakta, statistiky Historicky známá věc). Někdy se lže, neříká vše, pravda.
Věcí k „nepochopení“, jsou na světě spousty.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jEIjHzC2ri8

da ny

Moc mne mrzí, že se lže a pravd je vždy několik. Každý hájí svou.
https://www.fa­cebook.com/sprov­.zive/videos/582037129­538318/

Kazatel

Pepopětadvacítko, jistě, ale na motorce žádné pásy nemáte, jezdíte tedy bezpečně?

Pepa25

Jezdci na motorce jsme byli my všichni vloni, než byly k dispozici vakcíny: aby moc lidí nepozabíjelo, tak vláda aspoň nařídila helmy (=roušky) a omezila rychlost a za špatného počasí dokonce zastavila provoz (=lockdown). Teď už můžeme všichni jezdit v autech (mám vakcínu jako bezpečnostní pás), ale někteří si pořád nezapínají pásy, protože přece na motorce je nepotřebovali … Vám to přijde logické?

Funna

trochu divný příklad, jenže když se připoutám, neohrožuju pravděpodobně své zdraví, na rozdíl od očkování…když pominu 8684 nahlášených (a to jsou jen nahlášené, bude jich samozřejmě víc) vedlejších účinků a tak i možná 122 mrtvých po očkování k 1.11.2021 …a ano, je to promile, ale proč to riskovat, když není důvod…

Kazatel

Máte bezpečnostní pás, který chrání vás, ale vyhrazujete se proti těm, kteří jej nemají a ohrožují především sami sebe. Vlastně by Vám to bylo jedno, ale protože si nejste jisti, zda-li a jak jste vlastně chránění a i přes ten Váš pás nebudete potřebovat pomoc, stal se z těch, co jej odmítají, předmět lynče.

Pepa25

Kdo se nepoutá, neohrožuje bohužel jen sebe.