Lgee

Pokud obdržím platbu v bitcoinech, jak ji zdaním?

Okamžitě po obdržení platby nebo až když si peníze vybírám za realné? Teoreticky by někdo mohl získat tahle peníze a nebylo by to neoprávněné podnikání jelikož nemá FINANČNÍ zisk,ale je to jen teoreticky, skutečnost bude asi jiná. Ale když si vezmete že je to plně decentralizované tak jak by to bylo zjišteno.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Až když vyměníš kryptoměny za tzv. FIAT (normální měnu). Stát se bohužel nedívá na kryptoměny jako na měnu. Tudíž když obdržíš platbu třeba na PayPal, tak je to stejné jako bys obdržel platbu na bankovní účet. Ale když třeba obdržíš platbu na Coinbase, tak už to není jako bankovní účet. Já například něco málo sem tam investuju do kryptoměn (třeba pár stovek měsíčně) už možná přes dva roky, ale zatím jsem nemusel danit, protože kryptoměny se mi sčítají na mé krypto peněžence a ještě jsem je neproměnil na FIAT.

Další odpovědi
hapiky

Neznám nikoho, kdo by danil Bitcoiny.
Vždy to byla jen virtualita, i když se dala převést na peníze, nebyl způsob, jak dohledat něco, co je virtuální.

Petr1491

Přesně. Pokud nejsi OSVČ, čili pokud k tobě nemůže přijít finančák, tak bych to neřešil.

Pokud jsi v kryptoměnách lajk, doporučuji tyto jednoduše sepsané články pro začátečníky: https://www.tes­tado.cz/krypto­meny/

Lgee

A pokud si za ty peníze něco koupím přes eshop, kredit do steam peněženky prostě je nějak utratím?

Tw!st

Jako takto na to asi ani nikdo nepřijde. Těžko ti bude dělat finanční úřad kontroly kvůli kreditu na steamu, to je stejné jako by sis vydělal peníze nějak „bokem“ na nějaké brigádě a koupil si to za ně. Ale z právního hlediska by se to mělo danit i takto za přímý nákup, ale nepleť si to s DPH co zaplatíš za zboží, to je druhá věc a tu samozřejmě musíš zaplatit.

Lgee

a pokud si koupím třeba přes alzu tablet tak ano?
a dph se snad platí automaticky ne? to už je většinou v ceně.