ShadyPony

Pokud nyní uvažuji o přestupu na jinou střední školu do čtvrtého ročníku, co vše musím řešit s ředitelem staré školy?

Co vše musím řešit s ředitelem respektive třídním učitelem školy, ze které chci odejít?

Nejlepší odpověď
annas

Řešit v původní škole nemusíte nic, ale je slušnost alespoň třídnímu to oznámit. Jenže nejdříve byste měl mít vyřízené přijetí na jiné škole.

Pokud máte souhlas ředitele a jste na jnovou školu přijat, (nemusí se tak stát), tato škola si vyžádá oficiálně vaše doklady a vy přestáváte být žákem původní školy.

Neuvedl jste, zda chcete jít na stejný obor, nebo jiný obor, zda budete skládat rozdílové zkoušky.

Ale nechcete si to rozmyslet? Přestupovat před maturitou, neznáte požadavky učitelů, maturitní otázky a způsob zkoušení učitelů se určitě bude lišit, stejně požadavky atd.

Je to vaše rozhodnutí.

Další odpovědi
ivzez

Co jste pro přestup zatím udělala?

Přestup je potřeba začít řešit s ředitelem školy, na kterou chcete
přestoupit. Teprve po jeho rozhodnutí budete muset původní škole
doručit písemné oznámení o zanechání studia.

Poznámka:
Podle mých zkušeností ředitelé neradi povolují přestup do posledního
ročníku školy. Chtějí žáka dobře poznat, vědět, co všechno zná a umí.
Poslední ročník na to nemusí vždy stačit.