Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud neumíte anglicky, jste ve světě považováni za nevzdělance?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Otázka je to zajímavá... myslím si osobně, že každý by měl anglicky umět ... aspoň trošku a základy... naučit se to dá vždy a věk podle mého není výmluvou ... to, že někdo chodil do školy 20 let zpátky, neznamená, že se nemůže naučit anglinu ;)


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že ve světě se to nebere tak dramaticky jako tady. Český kolega Tě klidně setře kvůli výslovnosti, anglicky mluvící bude vděčný za předané informace a bude dělat vše proto, abyste se domluvili. Mít v zásobě více jazyků je fajn a je fakt, že angličtina je pro většinu příležitostí aktuálně univerzální jazyk. Ale třeba v Maďarsku se Anglicky prakticky nedomluvíš víc šancí máš s Němčinou, Francouzi prý Angličtinu také neradi,...


Avatar uživatele
Pokročilý

Vzal bych to z jinýho pohledu.

Takovej Američan si vyjede na dovolenou do země X a tam zjistí, že v restauraci neuměj anglicky, nemaj jídelák v angličtině a začne se rozčilovat, že tam na jeho návštěvu nejsou připravený a začne všechny v zemi X považovat za dementy.

Kdo je tady nevzdělanec?


Avatar uživatele
Zlatý

Jsou lidé, co umí anglicky, ne však česky. Ačkoliv jsou české národnosti.
Umíš česky? A hezky? Čteš a přemýšlíš? Tak jsi vzdělanec.

Pokud ve světě dokážeš, že něco umíš, budeš, ač navenek nevzdělanec neznající britskou mluvu, vzdělanejší, než ten britskej hejsek, co nic nečte a nezná vlastní řeč, jak by měl i když pyšní se, že je z Cambridge.


Avatar uživatele
Zlatý

No hlavně jsem žasnul, jak nějaký cucák personalista, který se naučil 10 lekcí z učebnice se mne zeptal Do you speak English? a přitom měl k dispozici můj životopis, kde jsem uváděl, že jsem dělal projekty s Japonci, Holanďany a pod, takže jsem s nimi musel mluvit. Je dobré umět cizí jazyky a každého potěší, když na něho někdo spustí něco v jeho rodném jazyce. Španělsky mluvící si mne i po roce pamatoval a Francouz mne každý den zdravil. A o Němcích ani nemluvím.
Nebo stačilo pozdravit Fina tím jeho Hejve pejve (píšu jak se to říká, a ne , jak se to píše) a bavili jsme se 10 minut anglicky. Takže v jazyce to není.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud neumíte anglicky pak pro okolní svět téměř neexistujete - což samozřejmě spoustě lidí vůbec nevadí. Angličtina je dnes ale opravdu vhodná znalost pokud máte zájem aktivně působit na mezinárodním poli nebo jen z mezinárodních zdrojů čerpat zkušenosti.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

KvidoD

Myslím si, že angličtina je dnes už základ, nejenom pro fungování ve světě, ale i u nás. Otevírá to mnoho možností, včetně získání slušně placené práce. Zrovna nedávno jsem četl hezký článek, kde paní vysvětluje, proč je důležité anglicky umět - respektive píše o tom, proč by se měly učit děti, ale myslím, že to platí i pro dospělé. Je tam pár zajímavých informací i o tom, kolik lidí na světě anglicky mluví a že třeba je dnes už na světě víc nerodilých než rodilých mluvčích angličtiny. Zajímavý. Kdo by si chtěl přečíst celý článek, najdete ho tady: https://www.jaktovybrat.cz/…

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3187
Zlatý Drap 2128
Zlatý quentos 1346
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 723
Zlatý mosoj 687
Zlatý marci1 641
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 535

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.