bolak

Pokud nepřítel mého nepřítele je můj přítel, platí tedy i že přítel mého nepřítele je můj nepřítel…

…nepřítel mého přítele je můj nepřítel a přítel mého přítele je můj přítel?

Nejlepší odpověď
Drap

Může a nemusí to být pravda. Záleží na okolnostech a konkrétních osobách.

Další odpovědi
Sůwa

Mně se z toho nejvíc zamlouvá, že přítel mého nepřítele je i mým nepřítelem. Pro jistotu.

KdoSiOdJinud

z válečnického hlediska ano 😁, ale z reálného může nastat situace, která by se dala označit jako „kolize“ 😁

Kohut57

Neplatí,může být oboje,i když pravděpodobnost je menší,že bude přítel. Leda,že byste byli homosexuálové. Tak pak se ta pravděpodobnost zvyšuje.

manon

Ve výrokové logice neplatí. No a v životě? Jak u koho. Ale jak už jsou lidi tací, jací jsou, tak často platí, jen logiku v tom nehledej :)

anonym

Vše je v životě jinak teorie v praxi nefungují jediné co funguje je být lepší než druzí.