Rokio

Pokud někomu poskytnu první pomoc v situaci, kdy to nebylo potřeba, nebo osoba na tom není tak špatně, je to trestné?

V případě, že naprosto špatně vyhodnotím situaci a myslím si, že daná osoba je v ohrožení zdraví, i když není a já se jí snažím pomoci, můžu mít za to nějaký postih?

Odpovědi
Drap

Ne, nic takového neni trestné.

xxx3

Osoba, která nepotřebuje první pomoc, se obvykle brání. Ona taková masáž srdce není pro člověka při vědomí nic příjemného.

ivzez

Souhlasím s Kapitánem, za jistých okolností to může být i trestné.

Přestaň už s těmi „dobrými skutky“, nesmíš nikomu „pomáhat“ proti jeho vůli.
Mohlo by jít např. o omezování osobní svobody nebo ublížení na zdraví.