bolak

Pokud někdo spáchá zločin a u soudu bude tvrdit že byl v té době nejspíš náměsíčný, jak mu dokážou opak?

Když řekne že si na nic nevzpomíná, a že už se mu to jednou nebo dvakrát stalo, že si šel večer lehnout a pak se probudil neznámo kde…

Nejlepší odpověď
Mapel

Znaleckým posudkem zpracovaným soudním znalcem z oboru lékařství – jináč řečeno posudkem z psychiatrie.

Další odpovědi
redy

Někdo koukal na film co? 🙂

Drap

Tvrdit může cokoli. Náměsíčnost prokáže, nebo vyvrátí, soudní znalec

Mahoney

Pak to asi posoudí doktor..

mojitek

Pokud tě obviní z vraždy(důkazy jsou jasné)tak je důkazní břemeno na tobě -abys dokázal že jsi náměsíčný-.

bolak

redy: seš vedle jak ta jedle, na seriál :)

bolak

Jenomže jak to prokáže? Jsou lidi u kterých se náměsíčnost objevuje třeba párkrát do roka, takže nějaká spánková laboratoř bude asi houby platná.

mojitek

No musí to potvrdir MUDrcové,samoz­řejmě.Nejsem doktor,ale myslím,že náměsíčnost se dá nějak zjistit vyšetřením mozku na přístrojích