Rokio

Pokud někdo slyší hlasy, skončí kvůli nim na psychině a po nasazení medikace si to uvědomí, už není psychotikem?

V případě, že duševně nemocný má halucinace a dostane se kvůli tomu do psychiatrické léčebny, tam mu naordinují prášky a pacient pak řekne, že už si konečně uvědomuje, že ty hlasy jsou falešné, smažou mu diagnózu schizofrenii z papírů?

Může pak takový pacient ty léky vysadit?

Odpovědi
elkon

Jednou magor, stále magor. Některé léky je třeba užívat celý život. Nechápu, proč se tu na to stále ptáš dokola. Místo abys zašel za svým doktorem a nechal si vše vysvětlit. A někam si to pak napiš, nebo si to nahraj na diktafon, abys nemusel za měsíc pokládat zase stejné dotazy.