Rokio

Pokud někdo řekne, že projevy daného člověka nejsou normální, jedná se projev poruchy a měl by se daný člověk léčit?

Je rodina. V ní je strýc a tomu jeho příbuzní řeknou, že jeho chování není zcela normální, případně to řeknou o jeho určité činnosti, které nenaplňuje znaky normy. Znamená to, že projevy toho strýce jsou projevem poruchy a měl by se léčit?

Je tedy to, co je nenormální, projevem duševní poruchy?

Odpovědi
Kelt

To mi manželka říká také, že dělám věci, které nejsou normální, že sleduji filmy, které jsou… trochu zvláštní. Je to moje věc a neprojevuje se s tím mimo domov. Klidně si mohu sledovat doma filmy, jak bílí Američané likvidují černé otroky a venku hlásat věci o rovnoprávnos­ti rasy.

Drap

Nemusí to tak být. Záleží i na posuzování a na duševní normálnosti dané rodiny.

da ny

Příliš obecný popis, nedostatečné informace.
Ano, může to tak být, zejména pokud se na stejném názoru shoduje více členů rodiny/příbuzných.
Jindy se mlže jednat o odlišné chování/názor, než uznává jako normu ostatní příbuzenstvo.