Rokio

Pokud někdo páchá nevědomé zlo s dobrým úmyslem, jedná se spíše o projev psychopatie, nebo psychózy?

V případě, že člověk nedokáže moc dobře rozlišit zlo od dobra, a proto mnohokrát vykoná čin s úmyslem pomoci, ale ve výsledku se dopustí škodlivého činu, je to spíš projev psychopatie (poruchy osobnosti), nebo psychózy?

Odpovědi
aliendrone

jiná odpověď

Tím se netrap. Hele, u mě je to téměř ZÁKONITOST – čím více se upřímně snažím konat dobro, tím pravidelněji se ukazuje, že v konečném důsledku konám ZLO par excellence! Takže se raději moc (vlastně skoro vůbec) nesnažím, je to tak MNOHEM lepší. ;) :)

Na druhou stranu je fakt, že DOST lidí mě považuje za psychopatickou či přinejmenším sociopatickou osobnost. Tak si vyber. ;) :D :D