Lgee

Pokud neexistuje bůh, může existovat nadpřirozeno (duchové, posmrtný život atp.)?

Na boha nevěřím, ale na posmrtný život a duši ano.

Nejlepší odpověď
Drap

A co my s tím? Je pouze tvojí věcí v co věříš a v co ne.

Další odpovědi
marci1

Každý věří v to, čemu chce věřit a v to, co mu pomáhá žít v běžném životě. 🙂

hapiky

Možná ani nevěříš že existuje satan ale peklo ano. Je to jako jíst jablko, ale nevěřit, že existuje jabloň.

Kelt

To je tvůj problém. A jak víš , že Bůh neexistuje? A to druhé existuje?

bububabu

Kdyby neexistoval Bůh, neexistovalo by nic!

anonym

Věřit si můžeš čemu chceš, ale je dobré mít na paměti, že jenom to že v něco věříš z toho nedělá skutečnost ani pravdu. Obecný omyl věřících je obvykle v tom, že jejich víra a jejich početnost dělá z jejich nepodloženého přesvědčení realitu a de facto tak automaticky legitimizuje něco co může být samozřejmě i obyčejná lež.

Neztrácej svou kritickou mysl, trvej na tom že se nenecháš ovládnout názorem druhého, který opovrhuje důkazy jen proto, že mu mnoho naivních lidí věří a z víry dělají cosi vznosného. Bláhová víra v pohádky není ctnost, je to jen příjemná relaxace, která spočívá v ignorování reality a v jejím nahrazení pohádkovým vysněným světem který vám může připadat vlídnější a příjemnější.

Mám obavu že většina věřících bude někdy v budoucnu ze stejného důvodu prchat do virtuální reality protože ta jim přesně takovou iluzi bude jednou nabízet. Věřící si tak budou šťastně žít po boku s bohem ve virtuálním nebi dokud se jejich fyzické skutečné tělo s virtuální přilbou na hlavě nezmění v prach a po celou tu dobu budou šťastně ignorovat krutou realitu v pohádkovém světě, který si místo ní vytvořili …