zjentek

Pokud naplním granitový dřez ledem, bude mně ve skříňce pod ním kondenzovat voda? Pokud jo, tak kolik vody?

Nechápu, z čeho by měla voda dole v suchý skříňce kondenzovat. Takže pokud kondezzuje, tak mě taky zajímá, jak je to možný?

Odpovědi
Kepler

Vzduch obsahuje vždycky nějakou vlhkost. Teď v létě je jí obecně víc. Pokud dostaneme vzduch na teplotu rosného bodu, zkondenzuje – prší, nebo ti bude kapat do skříňky. Naopak v zimě je vlhkosti ve vzduchu méně a pokud si doma topíme, vzduch je poměrně suchý. Mluvíme o relativní vlhkosti. Kolik? Odhaduju tak od několika desítek kapek až pár deci. Taky záleží na tom jak dlouho ti ten led v dřezu vydrží.

hapiky

Také by mě to zajímalo