Pokud napíši časové údaje 5.00 nebo 5:00 , který je správny z hlediska češtiny ?

Nejlepší odpověď
annas

Hodiny a minuty se podle PČP oddělují tečkou, za níž se nedělá mezera: 7.30 h, dostavte se v 18.30 hod

ČSN 01 6910 odděluje hodiny, minuty a sekundy dvojtečkou: 09:45, 03:25 h, 10:30:15, přičemž v souvislém textu lze hodiny uvádět též jednomístně: porada začíná v 8:05 hodin; dostavte se v 9:15 hod.

Tudíž obě možnosti jsou správné. Samozřejmě budeme-li psát rukou, použijeme jednu tečku, na počítači zpravidla dvojtečku.

ČSN norma 016910 – Úprava písemností zpracovaných textovými editory nebo psaných strojem