JájsemRaibek

Pokud naklonuji člověka z mých buněk, vytvořím tím druhé totožné já?

A pokud se někdo, kdo mě velmi dobře zná, zeptá toho druhého já na nějakou informaci, odpoví mu to druhé já?
Jde o to, že např. když se dva tajně domlouvají, kde se sejdou, tak neřeknou tam a tam, ale řeknou si, že se sejdou tam, kde se prvně potkali.

Ví kromě mě to druhé já, kam má přijít?

Neptám se, jestli je to dovoleno nebo není. Proč bych nemohl naklonovat sebe? OK, tak naklonuji někoho a nebude to druhé totožné já, ale druhé totožné on. Otázka zprvu psaná zůstává nezměněna.

Nejlepší odpověď
gecco

Naklonovat můžeš totožné ´já´ fyzicky – psychcké závislosti – pokud vím, nejsou dosud prozkoumány (klonování člověka není dovoleno)…
😉
___
Je mi jedno, jestli budeš klonovat nebo ne – píšu, že – protože to dovoleno není, nejsou prozkoumány některé aspekty (nebo aspoň nejsou zveřejněny výsledky, pokud to někde prozkoumáno je)…
😉

Další odpovědi
arachis

Chápu otázku,nedíval jsi se na např na Veltřelce? Klonovat vědomí nelze,to je jedinečné jako otisk prstů,ale jenovaječná dvojčata,tedy z jedné buňky,vyvíjené ve stejném prostředí mívají zvýšenou empatii vůči sobě.Přesto má každý z nich jinou osobnost.

anonym

Sám sebe nemůžeš naklonovat.

lexx

ne. nevěř sci-fi báchorkám. proti tomu je příroda dokonale zabezpečena.

Reezo

Zavádějící otázka jelikož neuvádíš moc informací. O jaký klon by se jednalo? Naprosto dokonalá kopie tebe sama i se vzpomínkama nebo jen geneticky totožný klon? Navíc se nedá s jistotou říct, jestli by se naprosto identický klon s tvými vzpomínkami choval stejně jako ty. Přeci jenom tvé vědomí nebude ovládat tvůj klon.

Navíc klonování lidí je zatím tabu ve vědě, takže je to spíš teoretizování.