zjentek

Pokud na Bigboard u silnice umístím QR kód velikosti jeho plochy, bude možný ho fotit/skenovat z projíždějících auťáků?

A pokud jo, už to někoho napadlo?

Kategorie: reklama.

Odpovědi
elkon

U silnice nesmí žádné takové tabule být, postupně se likvidují.

Dochy

Technicky ano. Reálně to až tak jednoduché není. Není moc pravděpodobný velký účinek…

  • Je snaha dostat reklamy od silnic a dálnic
  • Řidič si za jízdy nemá co hrát s mobilem
  • Není pravděpodobné, že během projetí si někdo všimne té reklamy a ještě si stihne hrát s mobilem
  • Pravděpodobně by byl třeba nějaký zoom – což zas stojí čas, kterého při průjezdu je docela málo. Čím déle má být reklama vidět, tím dále musí být od silnice, což pak ale zas znamená horší možnosti na oscanování kódu, nebo větší a dražší ceduli.

Alesh

Tvl, jestli to jde, tak to je reklama jako prase, nech si to patentovat!

Michálek1245

Kromě toho, že se bilboardy kolem silnice likvidují si myslím, že by to ani technologicky nefungovalo. Žádný generátor QR kódů vám neudělá takové QR, které by telefon naskenoval a načetl třeba za dvě vteřiny. QR má ten problém, že je tam poměrně velký delay. Takže když to dáte u silnice, musela by auta přibržďovat, což je samozřejmě nežádoucí. A kromě toho by byl podle mě i problém se samotným zaměřováním.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon, ale nóóóóóóó táááááááááááá­ááááááááááááá­áááááááááák…