zjentek

Pokud můj dentista po mě žádá peníze za úkony běžně hrazené mou pojišťovnou, mám právo u ní nárokovat jejich proplacení?

Nenažraný zubař už chce prachy ZA VŠECHNO, krom RTG, lok.anestezie a preventivek, ale to mně nevadí, protože díky povinnému zdrav. pojištění a jeho následnému PRAVIDELNÉMU, CELOŽIVOTNÍMU PLACENÍ mám u pojišťovny NÁROK na mnohem více stomatologických úkonů, např. vyrvání zubu. Což zubaře jaksi nezajímá a chce za jednu extrakci dva tisíce po všech pacientech bez rozdílu. To mi ale nevadí, až do odpovědi na následující otázku. (;

Čili otázka:

Mám já u své pojišťovny zpětně nárok na úhradu úkonů, které zdravotním zařízením za péči o mne pojišťovna jinak běžně hradí a za které si jejich zdravotní personál přesto vyžádal platbu přímo ode mne? (;
(Neb jsem OPĚT něco nepochopil?)

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě tvůj zubní lékař nemá smlouvu s tvou zdravotní pojišťovnou, možná se žádnou. Zubaři využili toho, že je jich nedostatek, tudíž neuzavírají smlouvy
s pojišťovnami a pacienti si hradí vše sami. Zdůvodňují to tím, že pojišťovny nehradí moderní stomatologickou péči na úrovni, kterou se rozhodli svým klientům poskytovat. Zjisti si, jestli má smlouvu s pojišťovnou a prostuduj si jeho ceník.

Další odpovědi
Drap

Ano, pokut to jsou úkony hrazené pojišťovnou a tvůj zubař má smlouvu s tvoji pojišťovnou, může žádat vrácení peněz. Je přece nesmyslné, aby za každou práci dostával zaplaceno 2×. Domnívám se ale, že to nebude úplně tak jak píšeš a nepůjde to nijak snadno.

zjentek

Marci, nejde o NOVÉHO dentistu. Aha… Čili smlouvu měl a teď, po letech, ji vypověděl?

zjentek

Ad Drap: Ano, je to ÚPLNĚ, jak píšu. K zubaři, který má běžně nasmlouváno s pojišťovnami, se člověk nedostaneš, jelikož má plný stav (platí pro CELOU ČR) a u zubaře, který by sice mohl plné platby za péči pobírat od pojišťoven, ale chce je částečně po pacientovi, tak tam na člověka čeká volné luxusní křesílko v ordinaci. Což zcela přesně nechápu v zemi s povinným zdrav, pojištěním!