zjentek

Pokud mozek nestíhá děj filmu, je vhodným řešením snížit rychlost přehrávání snímku a dokoukat jej na svých otáčkách?

Nejlepší odpověď
independent

Lepší je pustit si ho znova.

Další odpovědi
anonym

Lepší je pustit si jiný film kterého děj, složitost a rychlost lépe odpovídají vašim očekáváním. Přehrávat film zpomaleně, je rozhodně velmi originální řešení, ale troufám si říci i kompletní znehodnocení díla :)

autacek

Tak určitě je to možné řešení, doporučoval bych ale v tom případě zapnout titulky a vypnout zvuk.

Kelt

Na některý film se musím dívat několikrát, stejně je to se čtením knihy. Nepovažuji za důležité se soustředit tak, abych děj hned pochopil, pokud to není nějak pro mne důležité. Takto sice ztrácím čas, ale vždy je to něco za něco. Existuje rychločtení, na urychlení chápání textu. Možná, že existuje i rychlochápání, ale na úkor ztráty uměleckého vjemu z filmu. Pokud máš film natočený, tak si můžeš některé pasáže pustit znovu, některé dialogy napsat, i když jsou tam fakta, která patří jenom do toho filmu a nemusí být ve shodě s realitou.