luky.1986

Poradíte, jak mám požádat subjekt o výmaz osobních informací a zrušit souhlas s poskytnutím osobních informací?

Podle jaké směrnice, zákona se to řídí?

Pokud mohu, jak mám požádat subjekt o výmaz osobních informací a zrušit souhlas s poskytnutím osobních informací?

Odpovědi
Mc Merkurion

… zadej to do googlu, a vyskočí ti odkazy i na formuláře …

dubraro

Forma žádosti není stanovena, nicméně je vhodné, aby to bylo učiněno prokazatelně, tedy písemně.
Práva subjektu údajů jsou uvedena v kap. III tzv. GDPR, celým názvem Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně
fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.