Avatar uživatele
zjentek

Pokud moč člověka nijak výrazně nepáchne, měl by i přesto okamžitě prát prádlo, do kterého si nechtě „ucvrkne“?

Anebo stačí nechat uschnout a je to?

Osobně si myslím, že pokud je moč voňavá, drobné ucvrknutí do kalhotek/trenek není žádný hrubý prohřešek proti ničemu. Anebo je? Pak proti čemu?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dust8, hapiky před 1543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Čerstvá moč sice tak výrazně nepáchne, ale její rozkladné produkty už páchnou vydatně. Např. z močoviny se uvolňuje čpavek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

V civilní obraně nás učili, že moč zdravého člověka je sterilní a v případě nezbytnosti nám bylo doporučováno si při jaderném zamoření počůrat svoji ochrannou roušku. Moč také údajně desinfikuje příp. poranění.
Jo a nedávno jsem zaslechl repliku: „lepší chcánky v botách než hovno v hlavě“.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Nemluvě o mnoha bakteriích fekálního typu. Ač se to nezdá… ano, i v moči se různé i organické látky jistě vyskytují.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Tak pokud je to opravdu nepatrné ucvrknutí, tak pár hodin to samozřejmě vydrží – s tím se víceméně počítá, že technologie močení není úplně vodotěsná. Ale z téhož důvodu se považuje za společenský standard měnit si spodní prádlo každý den, i když se člověk zrovna nezapotí ani nepodělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Ono záleží na zdravotním stavu onoho člověka. Zdravý člověk má i zdravou moč. Ta by neměla být až tak škodlivá, při vylučování může být i sterilní, nebo dokonce při vhodném použití i léčivá(samozřejmě jen omezeně a v krajním případě, nikoliv univerzální).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

dudu: asi je to pravda, ale kdysi můj pes, když jsem ho při vycházce pochcal, tak se normálně urazil, že jsem si ho označkoval. A hned skočil do potoka.

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Bobek: " technologie močení není úplně vodotěsná". Skvělé, na dobrou noc jsem ještě jednou zasmál 🙂

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Dudu, narážíš snad na něco tím „hovnem v hlavě“? Čéče už mám z tebe jak vidíš trošku depku, když mně u otázky reaguješ…

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek