zjentek

Pokud moč člověka nijak výrazně nepáchne, měl by i přesto okamžitě prát prádlo, do kterého si nechtě „ucvrkne“?

Anebo stačí nechat uschnout a je to?

Osobně si myslím, že pokud je moč voňavá, drobné ucvrknutí do kalhotek/trenek není žádný hrubý prohřešek proti ničemu. Anebo je? Pak proti čemu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Čerstvá moč sice tak výrazně nepáchne, ale její rozkladné produkty už páchnou vydatně. Např. z močoviny se uvolňuje čpavek.

Další odpovědi
dudu

V civilní obraně nás učili, že moč zdravého člověka je sterilní a v případě nezbytnosti nám bylo doporučováno si při jaderném zamoření počůrat svoji ochrannou roušku. Moč také údajně desinfikuje příp. poranění.
Jo a nedávno jsem zaslechl repliku: „lepší chcánky v botách než hovno v hlavě“.

Edison

Nemluvě o mnoha bakteriích fekálního typu. Ač se to nezdá… ano, i v moči se různé i organické látky jistě vyskytují.

Bobek 2

Tak pokud je to opravdu nepatrné ucvrknutí, tak pár hodin to samozřejmě vydrží – s tím se víceméně počítá, že technologie močení není úplně vodotěsná. Ale z téhož důvodu se považuje za společenský standard měnit si spodní prádlo každý den, i když se člověk zrovna nezapotí ani nepodělá.

hapiky

Ono záleží na zdravotním stavu onoho člověka. Zdravý člověk má i zdravou moč. Ta by neměla být až tak škodlivá, při vylučování může být i sterilní, nebo dokonce při vhodném použití i léčivá(samozřejmě jen omezeně a v krajním případě, nikoliv univerzální).

Kepler

dudu: asi je to pravda, ale kdysi můj pes, když jsem ho při vycházce pochcal, tak se normálně urazil, že jsem si ho označkoval. A hned skočil do potoka.

Kepler

Bobek: " technologie močení není úplně vodotěsná". Skvělé, na dobrou noc jsem ještě jednou zasmál 🙂

zjentek

Dudu, narážíš snad na něco tím „hovnem v hlavě“? Čéče už mám z tebe jak vidíš trošku depku, když mně u otázky reaguješ…