Avatar uživatele
EKSOT123

Pokud mi sousedovy stromy v lese zničí plot, má smysl se domáhat opravy nebo náhrady?

V naší oblasti to kůrovec vzal všechno komplet. Já mám lesní parcelu ve tvaru dlouhé, asi 15 m široké nudle. Zasázel jsem tam listnáče, ale je u nás tak přemnožená srnčí zvěř, že to bez oplocení nemá šanci. Bohužel soused má souše prakticky po celé délce hranice se mnou, těsně při hranici a plánuje je postupně kácet v rozmezí 5 – 10 let. Ale už teď při silnějším větru se ulamují nahnile vršky, nebo celé stromy a dá se počítat, že plot by byl v krátké době na maděru…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

  1. pokusit se domluvit
  2. pokud selže ad 1), pak jedině postupovat „právní cestou“ (nějaké vlastní „právně neposvěcené“ jednání bych nedoporučoval)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nárok na takto vzniklou škodu máš. Nejlepší by byla v tomto případě domluva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Problematická situace. Samozřejmě odpovědnost za vzniklou škodu tu je, ale zároveň je vítr vyšší moc a v současné situaci nemá soused povinnost to hned vykázet. Takže jak píší ostatní: pokusit se o domluvu (aby kácel nejprve ohrožující stromy), plot risknout a pak dokumentovat škody a vymáhat je, ale bohužel bez záruky úspěchu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek