Rokio

Pokud mi řidič způsobí těžké ublížení na zdraví a soud to vyhodnotí jako pokus o sebevraždu, půjdu do blázince?

V případě, že špatně přejdu přechod pro chodce, srazí mě automobil a skončím v nemocnici, kde budu zažívat těžké bolesti s trvalé poškozeným zdravím, tak pak mě převezou do blázince, pokud soud rozhodne, že to byl pokus o sebevraždu, i když by to nebyla pravda podle mě?

A mohl bych dostat ochrannou léčbu, když bych se odmítl léčit? Jeden můj známý spáchal sebevraždu a byl donucen se léčit, jinak by měl léčbu nařízenou soudem.

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Myslím, že by bylo obtížné vyhodnotit nepozornost při přecházení ulice jako pokus o sebevraždu. Tedy pokud bys to sám tak neoznačil.
2/ Poslední věta je nesmyslná. Ten, kdo spáchal sebevraždu, je mrtvý a nemůže být donucen se léčit.