Avatar uživatele
autacek

Pokud mi na mém oploceném pozemku spadne do jámy na mamuta zloděj, budu moct za jeho případnou újmu na zdraví?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Smackdown před 2443 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, i v případě že by si měl na svém pozemku nezabezpečený výkop a zranil se, může tě za to soudně stíhat. Ty ho můžeš zase žalovat že to vnikl neoprávněně na pozemek. Kdo je či neni vinen může rozhodnout podle konkretních případů pouze soud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jsem přesvědčený, že pokud měl´s na jámě úředně potvrzenou vývěsku „stavba povolena“ a máš ji už řádně zkolaudovanou, tak se nikomu za ničí újmu nezodpovídáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Tvoje otázka se mně nezdá ani vtipná ani poučná. A nezapomeň, že kdo jinému jámu kope, sám do ní často padá!

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie, ak zlodej prekonal zábranu.
Ano, ak pozemok je nedostatočne zabezpečený proti vniknutiu neoprávnených osôb a nie je označený varovaním pred pádom do jamy.

bezpečnostné, výstražné a iné označenia – tabuľky sú na stavbách povinné a majú aj grafickú formu pre analfabetov. Stavebník je povinný zabezpečiť stavbu pred úrazom. Stačí na to zábrana, povraz okolo nebezpečného priestoru a grafickotextové označenie.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Ne, je to jeho chyba. Nemá ze sebe dělat mamuta. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ušel ventil

Tak určitě víte kdo schvaluje naše zákony – to je velmi smutný pohled , navíc ty jelita většinou ani neví co schválí , a proto zákony chrání i zloděje ,
a pokud bude zloděj uplatňovat případnou ujmu na zdraví ?
Tak tady asi bude záležet na schopnosti obhajoby .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží jak má majitel plný měšec grošáků, jakého VIP advokáta si může dovolit, jaký vypracuje posudek soudní znalec / viz OKD jeden znalec 4 miliardy, další 10 a.p. /, jak se vyspí soudce a kolik bude odvolání Krajský soud, Vrchní soud, Nejvyšší soud, Ústávní soud, Evropský soud, můj děda má názor, než tam dojdeš, tak pojdeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

To je otázka „do pranice“.

Podle mne na cizím pozemku nemá kdo co dělat.
Majitel na svém pozemku naopak může dělat, co
uzná za vhodné, třeba i vykopat jámu na mamuta.

Vzhledem k velikosti jámy na mamuta (byla by nepřhlédnutelná) a
k tomu, že zloděj na cizím pozemku nemá co dělat, by podle mne
bylo označení jámy „nadbytečné“.

Má-li majitel označen svůj pozemek, není podle mne nutné
jej ještě zabezpečit. Dokonce ani označit jámu na mamuta.

Také je otázka, jestli zloděj vůbec umí číst. (Kdyby uměl, věděl
by, že na cizí označený pozemek nemá vstupovat.)

Úplně jistě to nevím, ale podle mne by
majitel za újmu na zdraví neodpovídal…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ivzez, vážim si vás ako znalkyňu práva, ale bezpečnostné, výstražné a iné označenia – tabuľky sú na stavbách povinné a majú aj grafickú formu pre analfabetov. Stavebník je povinný zabezpečiť stavbu pred úrazom. Stačí na to zábrana, povraz okolo nebezpečného priestoru a grafickotextové označenie.

před 2442 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek