pizlicka

Pokud mi byl za doby manzelstvi darovan dum, muze mi ho exekutor na zakladě dluhu z manzelovy strany zabavit?

Pokud mi byl darován ještě za doby trvání manželstvi přítelem dům, muze mi jej exekutor zabavit? A co dědictví po rodičich?

Nejlepší odpověď
gecco

Viz tvá předešlá otázka – za dluhy vzniklé za dobu manželství (resp. za trvání ´společného jměni manželů) jsou zodpovědní oba manželé – a exekuce tak postihne (může postihnout) majetek obou…
A to i kdyby manželka jen vydělávala a manžel jen dělal dluhy…
😉