terry

Pokud mění auto směr bez signalizece směru jízdy, je to přestupek?

Vidím to na silnicích stále častěji.
Včera mě jeden šílenec minul dost těsně. Z pravé strany jel přes 2 pruhy do levého odbočovacího. Stál pak na červenou, která již stejně svítila.....asi mu cosi vadilo, když nemohl malinko přibrzdit, natož pak dál levý blinkr.
Doplňuji:
Takže, teoreticky, pokud takový přestupek natočím, pořídím videozáznam a předám policii, měla by to řešit? Obeslat majitele auta?
Už to platí, že zodpovídá majitel a ne řidič?
Že bych pořídila videokameru?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to dopravní přestupek

Další odpovědi
anonym

Jedná se o přestupek a hlavně o stále více se rozšiřující negativní jev u některých „řidičů“.

cukrar

ano je to přestupek, dokonce ani nemusí měnit směr, stačí když předjíždí, tak musí blikat…
Souhlasím s Vámi, že řidiči málo používají směrovky..

Doplňuji:
Tery, Vaše doplnění. určitě to nedělejte, stále platí (a platit bude. mimo dvou přestupků) , že za přestupek zodpovídá vždy řidič.

(osobu blízkou nejde zrušit)

venkovan

Jediná šance jak se potom obhájit je záznamová kamera. Stojí pár tisícovek, ale může ušetřit statisíce.
osobně dneska víc koukám co auto dělá, než jestli dává směrovky. Jenže tento nešvar policie nekontroluje – lepší a jistější je měření rychlosti. Přičemž skoro bych řekl, že o trochu vyšší rychlost je méně nebezpečná než změna směru bez dání směrových světel.
Doplňuji:
Kameru jsem myslel vích pro případ nehody jako důkaz, že nedal znamení o změně směru.
Posílat fotky přestupků – asi by se z toho Policie zbláznila. Těch fotek by bylo mnoho.

Mapel

Je to šílený nešvar a bral bych řidičák.

mosoj

Podle našich zákonů si natáčejte co chcete ( rozumněj tam kde to není zakázané) ale raději to nikde neukazujte. Kameru v autě můžete použít jako důkazní materiál v případech nehody nebo dopravního přestupku a to je ještě otázkou zda to soud vezme v úvahu.
Tím že to co natočíte ( bez toho aniž by jste byla účastník dobravní nehody) nabídnete někomu jinému a je jedno jestli to bude policie, riskujete trestní oznámení na svou osobu. Otázkou je kdo by spor vyhrál, ale to je věc soudce.

Jinak mně to silně připomíná veledůležité pomocníky VB za minulého režimu.

terry

Když mě to jde na nervy. Jak na to kašlou. A není to jen blinkr. Přejíždění plné čáry začíná být stejně bežné jako ten neblinkr. I dvojité ☹.

Nykki

Mně už takhle málem smetla dvě auta,když jsem jela na kole a jednou co sem šla pešo. A to se pořád dívám,ale ty sv*ně tam ten blinkr nehází…

Nykki

Mně už takhle málem smetla dvě auta,když jsem jela na kole a jednou co sem šla pešo. A to se pořád dívám,ale ty sv*ně tam ten blinkr nehází…