Rokio

Pokud mě srazí řidič a na jeho straně bude nulové zavinění, který dostane trest?

Řidič by sice nezpůsobil škodlivý následek, ale byl by to ten, kdo mě zmrzačil, případně zabil.

Jak velký trest pravděpodobně dostane v takovém případě a jak byste ho potrestali vy?

Nejlepší odpověď
aliendrone

ROFL! Pokud tě srazí řidič a na jeho straně bude nulové zavinění, tak ŽÁDNÝ trest nedostane, to dá rozum. Nejspíš budeš na vině ty (ne nutně), takže mu budeš platit škodu na autě. ;) :D :D

Na druhou stranu s ohledem na situaci v naší justici (kdy je možné ÚPLNĚ VŠECHNO!) nelze na 100 % vyloučit ani potrestání řidiče. (málo pravděpodobné, nikoliv však nulově pravděpodobné) ;) :D :D

Další odpovědi
cukrar

Rokio, to myslíte vážně, že zde někdo odhadne, jak rozhodne soudce, podle množství důkazů, které zde nejsou?
Minimálně podmínky, někdy i nepodmíněně.
Máte lepší dotaz?
Páč „nezpůsobil škodlivý následek, ale byl by to ten, kdo mě zmrzačil,,,,“ nezpůsobil, ale zmrzačil, není přeci normální a logické

elkon

Nedostane trest za něco, co nezpůsobil.

Drap

Pokud bude mít nulové zavinění, nedostane trest žádný.

ivzez

V tomto případě bys mohl dostat trest ty za to, že jsi svou neopatrností
a nedbalostí způsobil škodu a trauma řidiči. Dovedeš si představit, jak by
se asi po celý život cítil za tvé zranění, přestože by sis ho přivodil ty sám?