Rokio

Pokud mě nakazí koronavirem neočkovaný jedinec a já ten virus budu šířit, mohu dostat podmínku?

Bude se jednat o šíření nakažlivé nemoci z nedbalosti?

Nejlepší odpověď
da ny

Zvláštní otázka….
Jak můžete vědět, že Vás nakazil neočkovaný zmíněným virem?
Testovaní jsou v současné době hlavně neočkovaní. Do nedávna v zaměstnání a školách téměř všichni.
Troufám si podotknout, že očkovaný člověk může a daleko častěji šíří virus též! Zejména do 10 dnů po očkování. Může stejně dobře onemocnět (přenášet) virus, jako člověk bez příznaků/a třeba neočkovaný. Očkovaní jsou „ušetřeni“ testů, ale roznášet virus mohou. „Kouzlo“ roznášení viru/nákazy je mnohem častěji v tom, že dotyčná osoba o tom neví.
V UK se delta šíří „vesele“ mezi očkovanými, nejsou ušetřeni.
Pokud budete o svém prokázaném onemocnění vědět a budete se chovat rizikově/bezoh­ledně, to už je věc jiná.

Další odpovědi
Kepler

Ne, nemusíš přece vědět, že jsi nakažený. Trestné je pouze ZÁMĚRNÉ šířeni nákazy. např. když máš broučka syflíčka, víš o tom a přesto trtkáš o stopéro.

Drap

Pokud o tom budeš vědět, tak ano.

tvaruzekcz

Ano.

@Kepler Neznalost zákona neomlouvá. § 153 Šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti.

Pokud se prokáže, že o své nemoci nakažený věděl pak to je § 152 Šíření nakažlivé lidské nemoci

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lilian Nikky

Příspěvek smazán administrátorem.