nyjono

Pokud mažete (čímkoli) krajíc chleba, mažete pečlivě až do kraje? nebo hlavně prostředek a kraje jak to vyjde, trochu?

Odpovědi
Dochy

Snažím se do krajů, ale ne zas tak moc. Důležitější je pro mně „nepetáhnout“ (ono v případě medu či marmelády by to znamenalo, že se budu lepit)

GM

Pěkně až do krajů. Nejsem líná pro svou mlsnou hubu něco udělat.

Bobek 2

Vycházím z toho, že pro chuť a výživovou hodnotu je důležitý objem, ne plocha nebo tvar.

nyjono

Dochy, když med na krajíc chleba, dělám v másle drážky, kde se med zachytí a nestéká. Osvědčila se mi mřížka, stačí 3–4 rýhy 🙂

Dochy

Já roztírám máslo s medem (takže „emulze“ 😉 ) , pak také nestéká. Ale pokud přetáhnu, tak se upatlaj prsty, což mi vadí.

nyjono

Bobek 2, kdo řeší tvar nebo výživovou hodnotu?
Ptám se, jestli to u vás chodí tak, že první sousto a i další na kraji krajíce máte suchý a pochutnáte si jen na prostředku.