dust8

Pokud máte nějakou zkušenost se stěhováním, tak jakou?

Nejlepší odpověď
annas

Jakou? Nic mimořádného. Člověk si uvědomí, kolik má věcí, které třeba nikdy nepoužil, tedy nepotřeboval.

Postupně jsem balila sklo, oblečení a další věci.. Zřejmě nejvíc místa zabraly knihy, při jejich vykládání se ani nezdálo možné, kolik jedna bedna s nimi vážila.

Proto se musí každý rozhodnout, zda zlikvidovat, nebo si ponechat v novém bydlišti třeba to, co je památkou po předchozí generaci.

Další odpovědi
Kepler

Jen jednou jsem musel použít stěhovací službu. Vše bylo bez problémů, jen jsem musel vše zabalit. Přišlo to ale na hříšné peníze. Jinak mi stěhovali známí a vždycky to byla katastrofa. Vždycky se něco na nábytku rozbilo, hlavně skleněné výplně. něco se ztratilo, poškodilo… Už nikdy více, lepší je vyhořet.

Drap

Zabalit, naložit odvézt. Následně vyložit, rozbalit a znovu instalovat. Dá se to přežít, ovšem kdyby to udělal někdo jiný, bylo by to lepší.

Justin1

Zatím jsem se dosud stěhoval vždycky jenom bez rodiny a bez nábytku. Při stěhování na malou vzdálenost jsem všechno postupně přestěhoval v kufru a v batohu a při stěhování na velkou vzdálenost jsem část věcí ze starého bydliště do nového poslal poštou v balících a zbytek jsem vezl s sebou v kufru a v batohu. Teď s rodinou a nábytkem už by se to bez stěhovací služby a bez babičky na hlídání neobešlo.

paul1

My jsme se stěhovali celkem 4×, vždy byly problémy s dopravou, ony ty služby za minulého režimu fungovaly bídně. A skoro při každém stěhování se něco poškodilo, nebo úplně rozbilo.

Hlada

Jednou, zato na úrovni Kulového blesku, když jsme se sestěhovávali s budoucí manželkou do domku. Věci v mém a jejím bytě, garáži, u jejích a mých rodičů.
Měli jsme přes 200 banánovek. Každá označená písmenem odkud a číslem. Kroužkový blok se seznamy věcí uvnitř. Všechno jsme svezli za víkend pomocí Š1203. Stěhování nábytku jsme zadali ČSAD. Nerozbilo ani neztratilo se vůbec nic.

Emefej

Stěhovali jsme se několikrát. Vždy to byl chaos, při kterém jsme objevili spoustu věcí, které jsme nikdy nepotřebovali. Nakonec vždy vše dobře dopadlo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Vzpomínám si, že při jednom stěhování na krátkou vzdálenost jsem stěhoval i vyprané prádlo, které jsem sušil až po přestěhování.