dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s vodním chlazením do počítače, tak jaké?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dnes se dají vodní coolery zakoupit v již hotových kitech, to je DOST velká výhoda. Já jsem (když jsem ještě usilovně pařil a overclocking + další laborování byly pro mě „denní chléb“) zbastlil vlastního „vodníka“, jak procáku, tak grafárny.

Výhody:
Lepší chladicí účinnost (hlavní výhoda, kvůli které to děláš)
NĚKDY může být o DOST tišší (zvláště platí u kupovaných kitů), u vlastnoručně zbastlených záleží na tvém „konstrukčním umu“ a použitých komponent.
Někdy (o5 záleží na provedení) se vnitřek kysny čistí lépe.

Nevýhody:
Vyšší cena (u kupovaných), práce + čas navíc u bastlených (a i ty komponenty nejsou zadara)
U zbastlených i rizika > šlak by tě trefil, když ti zapomenutá sponka na hadičku způsobí její vyvléknutí z nátrubku a zánovní základní deska s procákem „ochutná vodičku“, obvykle to končí odpisem komponent. :(

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.