dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s USB stolními ventilátory, tak jaké? Hledám něco malého, tichého s regulací otáček.

Představuji si to asi takto. Malý stolní větrák, který jde napájet s USB (mám doma prodlužky) a aby byl tichý s možností nastavení rychlostí otáčení větráky čili otáčky lopatek. Dal by si jej pěkně pod LCD, aby mě pěkně chladil hlavu.

Cena tak do 500 Kč max.

Nejlepší odpověď
Kepler

Taková funítka jsou k ničemu. Kup si radši větrák o průměru 40 cm a příkonem cca 50 W. Já ho pořídil za cca 600,–. Mívají samozřejmě 3 stupně rychlosti, horizontální oscilaci i vertikální naklápění.

Další odpovědi
Polu

Taky bych řekla, že ty úplně mrňavé jsou téměř k ničemu. Myslím si, že nějaký běžný stolní ventilátor s průměrem do 30 cm by měl stačit. Hlučnost mají do cca 45 dB, tak snad to není moc. Mrkni tady na článek, je tam tabulka srovnání několika stolních ventilátorů (příkon/hlučnos­t): https://www.ven­tilatory-shop.cz/clanek/4-typy-ventilatoru-pro-spolehlive-ochlazeni-ktery-je-pro-vas-nejlepsi#Stol­n%C3%AD%20ven­til%C3%A1tory

anonym

tady máš uživatelské recenze a nejlevnější eshopy s běžnými ventilátory na stojanech, které jsou narozdíl od usb prdítek opravdu účinné a tiché. https://venti­latory.heureka­.cz/f:5077:1302;p:-800/ … dají se koupit už za 350Kč … USB není navržen k tomu aby sloužil jako elektrická rozvodná síť pro domácí spotřebiče, které s přenosem dat nemají absolutně nic společného.