dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s powerbankou, tak jaké? Jakou byste doporučili?

Odpovědi
mosoj

Takovou, aby jsi ji unesl!!

nyjono

To je težká odpověď.
Záleží na používání. Jestli potřebuješ nějakou malou na chvíli, kterou budeš mít pořád po ruce, nebo s větší kapacitou, když někam cestuješ a nemáš možnost dobíjení ze sítě.
Taky nevíme, jestli chceš dobíjet jen mobil.phone nebo třeba tablet.

Dochy

Teď už je to také tak trochu spotřební zboží. První reálně použitelné byli od XIAOMI (10000mAh). Jedna mi vydržela několik let, pak jí odešel článek a když jsem uvažoval nad tím koupit články na výměnu, vycházelo to o hodně dráž. Druhá, stejná, mi vydržela také nějaký čas než mi ji ukradli ze zapomenutého batohu (batoh se nakonec našel na druhém konci republiky… Tak OK, ne na druhém konci republiky, jen asi o 150 km dál). Moje třetí ADATA, funguje OK přes rok, má navíc funkci baterky s poněkud střeleným ovládáním. Poněkud ale odflákli návrh. Podle toho co vidím jsou indikační LED utopené někde hodně hluboko pod krycím sklíčkem s okýnky tak při šikmém pohledu matou. Prakticky to ničemu nevadí, dá se s tím žít, jen ta indikace je nepraktická. Ale že takhle známá značka udělá podobný kiks… No mají za to u mně mínus (kašlou na zákazníky pro ušetřených pár haléřů u zboží řádově za 500).

Existují powerbanky schopné posloužit i jako startovací baterie do auta. Ale to využije málokdo a cena se tím podstatně zvýší (tak asi 500->2300).

Co se kapacity týče: to je na Tobě. Já se držím těch 10000mAh, ale v naprosté většině případů by stačilo i méně.

Jo a bacha: trochu podraz, ale značí to tak všichni: Přestože z vnějšku je powerbanka baterie s jmenovitým napětím 5V, všichni jako kapacitu powerbanky udávají jako kapacitu vnitřních článků na 3.6V (takže ideálně by 10000mAh dokázala 3× nabít mobil s akumulátorem 3300mAh/3.6V, reálně to potřetí nedá kvůli ztrátám)