dust8

Pokud máte dům, tak kolikrát za podzim hrabete listí kolem něj či třeba jen na zahradě? Není lepší hrabat, až vše opadá?

Už jsem letos jednou hrabal a chtělo by to zas.

Není lepší hrabat, až vše úplně opadá, a pak shrabat najednou? Nebo by toho bylo moc a pak to zase není kam dát, protože se to najednou nevejde do bio popelnice?

Odpovědi
Ametyst

Musí se shrabovat, protože mezitím padají i jablka a ořechy. Nejde čekat, až všechno shnije.

annas

Začala jsem hrrabat, když jako první začalo opadávat listí z třešně a raná švestka je téměř celá bez listí.

Beru to jako jakousi „rozcvičku“, nadílku listu rychleji zvládnu, než když budu uklízet najednou.

Hrabaní tolik nevadí, ale odnášet na kompost napěchovaný velký koš je náročnější.

cochee

Nehrabu vůbec. Přejedu to travní sekačkou, ta to listí sesbírá do koše. Je to rychlejší a pohodlnější.