autacek

Pokud mám v nájemní smlouvě, že se nájemné zvyšuje o míru inflace dle ČSÚ, pokud tato přesáhne např. 3%, kolik to bude?

příklad, částky jsou zaokrouhlené a demonstrativní, ať se to lépe počítá, platili jsme nájem od roku 2018 měsíčně částku 10.000,–
v roce 2019 inflace dle ČSÚ za předchozí rok 2,5%, nájem se nezvyšoval
v roce 2020 inflace dle ČSÚ za předchozí rok 2,5%, nájem se nezvyšoval
v roce 2021 inflace dle ČSÚ za předchozí rok 3,5%, mělo by dojít ke zvýšení nájmu
Kolik by měl činit měsíční nájem pro rok 2021 (nominálně)?

Odpovědi
Pepa25

Záleží, jak to máte přesně ve smlouvě (standarní inflační doložka zvyšuje nájem každý rok, uvedené smluvní ujednání o zvyšování jen někdy je možné, ale mělo by být přesně vyloženo).
Očekával bych, že od 1.1.2022 bude nájem 10000 + 3,5%, ale jak říkám – netuším, jak to máte přesně ve smlouvě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.