zjentek

Pokud mám nyní v lahvi burčáku alkoholu okolo 1 % obj., kolik alkoholu bude ve stejný lahvi zítra touhle dobou?

Mladý burčák.

Nebo jinak: 2 plné petky 1,5l, stejný burčák (kvalita), pokojová teplota, jedna zazátkovaná a druhá otevřená. Kolik „voltů“ bude do zítra v který?

Nejlepší odpověď
cochee

Žádný. Alkohol do zítřka zmizí spolu s celým burčákem.
😉

Další odpovědi
ivzez

Předpokládám, že v obou bude nula.

Kelt

Z jednotek nejsem moc v obraze, především PET má 1,5 l. Volt je jednotka napětí. Podstatné je to, zda v místnosti s lahví burčáku je někdo, kdo je poživatel burčáku. Pokud ano, a má dostatek času, tak záleží na poločasu úbytku burčáku z PET lahve.

zjentek

cochee: Plná PETka(DALŠÍ), neupito, pokojová teplota, (;

cochee

Neupito teďka ještě zatím chvíli… 🙂

cochee

Ale ne, vážně, to se samozřejmě nedá odhadnout ani zhruba. Kromě teploty záleží taky na cukernatosti moštu a spoustu jiných věcech, ale co já vím… třeba by to nějaký vinař opravdu odhadnout uměl (vinaře nemyslím milovníka, ale výrobce vína 🙂 )

cochee

Si myslím, že relevantní faktory jsou třeba i to, kolik toho burčáku je, že jinak by zakvasil stejný burčák a za stejných všech ostatních podmínek v té jedenapůl litrovce a jinak v soudku o několika desítkách litrů…

zjentek

Jo, díky… jsem dotaz ještě upravil, ale víc info už z podstaty nečekám, chápu. Ale vrtá mně to hlavou, lihoměr by to asi řešil… Pokud teď je tam třeba 1%, tak jestli za 24hod tam budou třeba 3, nebo pět… myslím, že největší vliv na to bude mít TEN ŠPUNT! (;(;

Dochy

špunt na to bude mít ten vliv že to rupne teď nebo až to budeš otvírat.