Avatar uživatele
zjentek

Pokud mám nyní v lahvi burčáku alkoholu okolo 1 % obj., kolik alkoholu bude ve stejný lahvi zítra touhle dobou?

Mladý burčák.


Nebo jinak: 2 plné petky 1,5l, stejný burčák (kvalita), pokojová teplota, jedna zazátkovaná a druhá otevřená. Kolik „voltů“ bude do zítra v který?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1643 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Žádný. Alkohol do zítřka zmizí spolu s celým burčákem.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Předpokládám, že v obou bude nula.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Z jednotek nejsem moc v obraze, především PET má 1,5 l. Volt je jednotka napětí. Podstatné je to, zda v místnosti s lahví burčáku je někdo, kdo je poživatel burčáku. Pokud ano, a má dostatek času, tak záleží na poločasu úbytku burčáku z PET lahve.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

cochee: Plná PETka(DALŠÍ), neupito, pokojová teplota, (;

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Neupito teďka ještě zatím chvíli… 🙂

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ale ne, vážně, to se samozřejmě nedá odhadnout ani zhruba. Kromě teploty záleží taky na cukernatosti moštu a spoustu jiných věcech, ale co já vím… třeba by to nějaký vinař opravdu odhadnout uměl (vinaře nemyslím milovníka, ale výrobce vína 🙂 )

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Si myslím, že relevantní faktory jsou třeba i to, kolik toho burčáku je, že jinak by zakvasil stejný burčák a za stejných všech ostatních podmínek v té jedenapůl litrovce a jinak v soudku o několika desítkách litrů…

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo, díky… jsem dotaz ještě upravil, ale víc info už z podstaty nečekám, chápu. Ale vrtá mně to hlavou, lihoměr by to asi řešil… Pokud teď je tam třeba 1%, tak jestli za 24hod tam budou třeba 3, nebo pět… myslím, že největší vliv na to bude mít TEN ŠPUNT! (;(;

před 1643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

špunt na to bude mít ten vliv že to rupne teď nebo až to budeš otvírat.

před 1642 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek