England1522

Pokud mám německé předky půjde mi snadno němčina?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se u Vás mluví německy, tak určitě.

Další odpovědi
anonym

V mém případě jsem se musela učit tak jako ostatní, jen jsem doma pochytila nevhodný přízvuk a spoustu slov, které nebyly v učebnici (a neznala je ani soudružka učitelka) ale např. slovo „das Arschloch“ náš školní kolektiv docela stmelilo.
Doma to bylo horší. 🙂 Nějakou dobu jsem byla i die Hausarrestantin.

pusinka50

Sama od sebe jistě ne. Jestli jsi slýchával němčinu jako dítě, tak možná zvládneš dobrý přízvuk, odlišíš podstatná jména od sloves, lépe pochopíš zájmena, ale bez učení žádný učený z nebe nespadl. Němčina mluví složenými slovami z několika slov, poměrně těžký je minulý čas atd., je docela obtížná. Ale uč se ji, pokud možno přidej angličtinu, v životě ti to pomůže k lepšímu a lépe placenému pracovnímu místu.