zjentek

Pokud mám legální sezónní práci v Alpách někde v Rakousku a domů mně přijde obsílka, ať se dostavím k soudu, co potom?

Pokud mám legální sezónní práci v Alpách někde v Rakousku a domů mně přijde nečekaná obsílka, ať se dostavím k soudu*, tak co jako? (Protože já k soudu nepřijdu. Jsem totiž pracovně v Alpách a netuším, že mám doma obsílku.)

*Bez řádné omluvy pokuta ve výši 50.000 českých.

Právo a zákony- přebírání pošty.

Odpovědi
ivzez

Dohodnout se se zaměstnavatelem a dorazit k soudu.

O možnosti soudu podle mne ví každý v dostatečném
předstihu, nezná jenom konkrétní termín.

Se zahraničním zaměstnavatelem se lze dohodnout
o napracování potřebné doby PŘEDEM.

Další možnost je pokusit se informovat soud a požádat o stanovení
termínu jednání po návratu ze zahraničí. Je ale otázka, jestli tomu bude
soud moci vyhovět.

Vše řešit písemně a v dostatečném předstihu.
_______

Doplňuji (přehlédla jsem poslední větu):
Jestli se ptáte na doručování, tak to byste si měl
zařídit PŘED odjezdem do zahraničí.

Na druhou stranu by podle mne (mohu se mýlit)
měl soud být schopen doručení písemnosti prokázat

Drap

Pokud tzi přijde obsílka, tak ji převezmeš a dostavíš se k soudu. Pokud se nedostavíš můžeš dostat pokutu a můžeš být i následně předveden.

Kelt

Pokud o té obsílce víš, měl by ses dohodnout na nějakém jiném termínu, nebo vysvětlit svou situaci. Nebo se domluv se zaměstnavatelem, jaké máš problémy. Ovšem kdyby soud dopadl tak, že budeš mít zápis v trestním rejstříku, nemusel by s tebou dále počítat a mohl by zrušit smlouvu. Soudy neví, co děláš. A zaměstnavatel neví, co máš za problémy, které musíš řešit přes soud. Zatím není taková doba, kdy by někdo vyťukal tvé jméno a tam se dozvěděl – Karel Jakubík – bývalý učitel, dělá během sezóny číšníka v hotelu v Alpách, se dopustil přepadení v obchodě a bude to vyšetřovat soud.