Kazatel

Pokud mám fixovanou cenu plynu na tři roky, kdo za mě zaplatí vyšší cenu, když za smluvenou cenu plyn k dostání nebude?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ti všichni, kteří nemají cenu zafixovanou.
A jinak, ty si fakt myslíš, že by ti obchodník dal tak malou cenu, aby na tom nic nevydělal?
Cena komodity: 1000
prodejní zafixovaná cena: 3000
i pokud by zdražila komodita o 100%, což asi ne, tak furt má obchodník 1000 za jednotku komodity.
Prodejní cena nezafixovaného: 4000, takže ty si dáš fix a myslíš si, že obchodník tě dotuje.
A jinak i pokud by komodita zdražila o 500%, tak ti raději smlouvu vypoví a furt se mu to vyplatí nebo prostě skončí jak to už tady bylo.

Alesh

No, to je jednoduchý. Pokud cena vyroste tak, že by dodavatel začal na všech svých smlouvách v sumě prodělávat, tak určitě to bude řešit tak, že fix-nefix pošle části svých klientů zdražovací dopis. Pak mají asi 14 dní na to, že pokud se zdražením nesouhlasí, tak mohou odstoupit od smlouvy.