zjentek

Pokud mám filmy na cloudovém úložišti, jak objemná data potřebuji k jejich přehrání na mobilu?

Pokud je movie, stažený na cloud a odtamtud přehrávaný, kvalitou ve stejným formátu jako movie přehrávaný online přímo z netu, tak při přehrávání žere mobil stejný data? Prostě tentýž film, přehrávaný z filmovýho serveru anebo stažený na online úložiště a pak přehrávaný… Žerou stejně? Tak proč bychom si film na úložiště ukládali? (Chápu, zjentek se probudil do 21. století, přesto děkuji za smysluplné vysvětlení.)

Odpovědi
aliendrone

No ohledně množství dat by v tom neměl být rozdíl za stejných okolností (pokud ano, bude zanedbatelný). Jedině kdybys stahoval pomocí torrentů (kde obvykle přepošleš násobek dat). Další rozdíl by mohl být ve stabilitě připojení (tvůj cloud vs stream poskytovatel – všelijaké ty případné „záseky“ apod.)

Popravdě nenapadá mě důvod, proč si filmem zatentočkovávat cloud, leda bys čekal jeho zmizení z nabídky nebo tak něco (rare verze apod.). Ono s ohledem na to, že stejný film, který mám i doma na NAS (původně v nejlepší TEHDY dostupné kvalitě HD) se časem objeví třeba v UHD, takže ZASE podstupovat celou šaškárnu…
Prostě si film už neukládám a v případě potřeby sosnu. Jinak na to kálí Bílý Tesák. Rychlosti jsou dneska dobré, tož proč ne?

zjentek

To jistě nebude oříšek pro aliena, bo tohle prostě nevymyslíš a takové on řeší levou zadní, to jsem klidný… (((;