Pokud majitel benzínky či obchodu zastřelí toho, co ho vykradl venku před vchodem na útěku, tak jak na to nahlíží zákon?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vražda. V lepším případě neúmyslné zabití, pokud prokáže, že chtěl zloděje jen zastavit. Třeba tím, že ho střelí do nohy, jenže mu zasáhne arterii a zloděj rychle vykrvácí.

Další odpovědi
Alesh

U nás se to bere tak, že vzal zákon do vlastních rukou a půjde nepochybně sedět. Jiná věc by nastala, pokud by se prokázala nutná sebeobrana, ale to by na něj musel vytáhnout střelnou zbraň, v určitých případech i třeba jen nůž.

autacek

U nás musíš nechat zloděje utýct a až pak jej možná chytí policie. To víš, lumpy je třeba chránit, každej hlas u voleb dobrej.

Lamalam

Pokud by zloděj byl ozbrojen a při krádeži utěrky zbraní vyhrožoval, mohlo by se to možná posuzovat mírněji. Pokud by zloděj byl tmavší pleti, řešilo by se to jako vražda s rasovým podtextem.

Omlouvám se za tu utěrku. Nevím co jsem viděla.-)

ivzez

Zloděj na útěku pravděpodobně
neohrožuje život majitele …

Kryšpín

Benzínovej sluha, nebo obchodníček neumí ovládat svoje pudy a neměl by vlastnit jakoukoliv zbraň