Avatar uživatele
Rokio

Pokud má zaměstnanec neschopenku, protože je v akutní psychóze, může chodit ven?

Akutní psychóza není koronavirus, ani chřipka, takže nehrozí riziko, že by dotyčný pracovník někoho nakazil.

Může se tedy projít ven na vzduch?

Zajímavá 0 před 560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Vycházky určuje lékař v pracovní neschopence.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Mravenec Ti odpověděl, já to doplním:

O vycházkách rozhoduje lékař, který rozhodl o pracovní neschopnosti, a obecně je to dáno diagnosou. Vycházky jsou maximálně na 6 hodin denně, a je i určený časový rozsah, ve kterém se poskytují.

Existuje možnost celodenních vycházek, ale aby je mohl lékař pacientovi napsat, musí požádat OSSZ o souhlas. Takže, logicky, to nejde v prvních 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti zaměstnance, a opět, jde o diagnosu – u některé to OSSZ povolí, u některé to OSSZ nepovolí.

Jestli to OSSZ povolí u akutní psychosy, opravdu nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud má od lékaře potvrzené vycházky, tak ve stanovenou dobu může.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jak píší kolegové: Vycházky jsou určeny v neschopence. A protože ČR je republika závistivců, udavačů a flákačů, tak celodenní vycházky byly před pár lety natoli omezeny až skoro zakázány. Ač pro mnoho diagnóz by vycházky většího rozsahu byli spíše přínosem a jejich omezení pro některé diagnózy znamená prakticky zhoršení léčebného režimu (např. pro deprese je snadnejhorší zavřít postiženého doma) tak získání celodenních vycházek je opravdu složité a závislé na schválení úřadu. A teď si představ, že máš dvě zaměstníní a budeš uznán neschopným jen pro jedno z nich (např. zlomená noha, stavební dělník, programátor – OK kombinace poněkud nepravděpodob­ná, ale…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

já jednou v pracovní neschopnosti šel na pivo a cestou potkal svého doktora. Na příští kontrole u něj, mi napsal vycházky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek