Hufnágl

Pokud má prodejna kráječ chleba, využíváte jej?

Pokud ano, usnadní vám to práci, že nemusíte pižlat krajíce doma?

Nejlepší odpověď
cochee

Radši si ten krajíc ukrojím sám. Rozhodně nepižlám, mám nůž, který je na krájení krajíců určen. Vzhledem k tomu, že mám bochník na více dní (i půl týdne), ke konci by ty předkrojené krajíce byly vhodné tak maximálně na topinky. Nikdy jsem kráječ v obchodě nepoužil. No a poslední důvod proti použití kráječe, chleba v obchodě vybaveném kráječem musím koupit tak maximálně 2–3× ročně, jinak kupuju chleba v malém pekařství, které stejně kráječem vybaveno není.

Další odpovědi
Arne1

Ne. Chleba nekupuju, ten mi dělá pekárna doma.

Drap

Určitě ne

Mc Merkurion

… ano … proč bych si měl opotřebovávat vlastní vercajk …

Hlada

Ano, využívám. Nemusíme pak čistit svůj.
Přemístění na lištu vyžaduje trochu cviku, aby se bochník nerozsypal.
Vždycky se divím, kolik lidí šmatlá na chleba holou rukou, přestože jsou k dispozici pytlíky nebo rukavice. Kvůli takovým prasatům jsou teď kráječe mimo provoz.

elkon

Proč bych měl krájet chleba, když si mohu koupit velikost chleba, kterou potřebuji.

Dochy

obvykle ne. Párkrát jsem byl donucen klukama…
Hlada: „kolik lidí šmatlá na chleba holou rukou“ dělal jsem to také tak, ale vzhledem k situaci zvyky měním. Ale stejně… Na co sáhnu to si odnesu. Jaký je problém? (tedy alespoň pokud se neděje něco jako teď)

Jiří Bohumil

Jak kdy. A v současné době jsou, s ohledem na „koroňák“ odstaveny z provozu.
Jinak máme doma malý praktický elektrický stolní kráječ a nic doma „nepižlám“. Nakrájíme si vždy krajíčky, většinou na jeden den. A rovněž na něm krájíme, na tenké plátky salámy, uzené a tvrdé sýry a dáváme je do vhodných plastových krabiček s víčky. Což vyjde podstatně levněji, než kupování „krájených“ produktů.