Smack

Pokud má osoba zákaz řízení, může řídit jízdné kolo?

Na kole je osoba také řidič.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, zákaz řízení se vztahuje jen na přibližovadla, kde je třeba ŘP. To už by mi taky mohli zakázat i kolečkové brusle 😊.

Další odpovědi
Funna

může, protože na kolo nepotřebuješ řidičák, tudíž ho ani nemusíš mít a ti nemají ti tedy co sebrat…

Kelt

Přečti si Vyhlášku silničního provozu a tam se dozvíš, do je řidič a kdo jen účastník. Cyklista jezdí po vyznačené stezce.

Emefej

Zákaz řízení motorových vozidel se překvapivě týká pouze řízení motorových vozidel.

xiperio

Ano a taky křižovatku.

Dochy

Kelt: „Cyklista jezdí po vyznačené stezce.“ – a na tohle zásadní pravidlo jsi přišel jak?