rytymisa

pokud má inter.obchod v obchod.podmín­kách,že mohu odstoupit od smlouvy pokud vrátím zboží v neporušeném o­balu.

Jsem povinna tyto podmínky dodržet??Až po rozbalení zboží a sestavení jsem zjistila že není pro mě vhodné.

Nejlepší odpověď
Jikra

Tuto problematiku e-shopů vysvětlují v časopise pro spotřebitele D-Test č.9/11.
Na odkazu je jejich spotřebitelská poradna na kterou se můžete s důvěrou obrátit.
Doplňuji:
http://www.dtes­t.cz/clanek-1532/spotrebitelska-poradna

Další odpovědi
mosoj

Mám dojem, že se pojem „neporušený obal“ zaměňuje s pojmem otevřený obal.

Zboží zakoupené na internetu máte právo do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Internetové obchody to akceptují. Většinou mají pouze v podmínkách, že v takovém případě hradíte náklady na dopravu zpět Vy.

Osobně jsem toho nikdy nemusel využít. Mám ale známé, kteří bez problému vraceli foťák bez udání důvodu a samozřejmě že v otevřené krabici.

Hlada

Pokud jde o zmíněný rotoped, trvejte na tom, že je to zboží s konstrukční vadou, z toho důvodu neopravitelné a proto požadujete vrácení peněz. Nenechte se vtáhnout do debaty o nějakém obalu. Neporušený obal se oprávněně požaduje u CD, DVD, her a pod., což je pochopitelné.

Michal Kole

Tento bod nemá oporu v zákoně a nemá tam tudíž co dělat.

Dejte podnět České obchodní inspekci.