Avatar uživatele
pizlicka

pokud ma clovek penize,kam je vložit,aby se mnozili?

pokud ma clovek nasetreno napr.pul milionu,nebo milion,kam nejlepe peníze ulozit,aby mu mesicne naskakovali uroky?da se z ulozeneho milionu mesicnE vydělat tak,aby to člověka uživilo,a kam ulozit?
Doplňuji:
brejlous ja jsem žena,jak to z těch lidí dostanu zpět 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? dudu, kapka, johana 56, gagaga, gecco, anonym před 3369 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Máš dvě možnosti:

  1. vklad – nějaký termínovaný vklad v bance
  • vklady je pojištěn (do výše 100.000,– € /člověk/banka)
  • výnos (dneska) max. cca 2,5 % /rok
  • takže ten milion by ti vydělal cca 25.000,– Kč za rok – z toho nevyžiješ
  1. investice (do čehokoli)
  • prakticky neexistuje pojištění (takže o peníze můžeš zvesela přijít)
  • výnos – neomezen shora ani zdola
  • milion není na opravdu výdělečné investování mnoho, ale při vhodné investici…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Tak takovému miliónu – tomu neříkám peníze, těm čtyřem centimetrům (na výšku):DDD
Ten se ti dobře vejde „do polštářku“, tam mu bude nejlépe:DDD
Když budeš mít 10 miliónů na kontě, tak z toho takových 10 000,–Kč/měs. budeš mít, mohlo by jít i 25 000, ale to už je riziko, čili nesmysl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Nic není jednostranně výhodné. Vždycky je potřeba volit kompromis mezi výnosností, rizikem a likviditou. Dál je potřeba zvážit, kolik času tomu člověk chce věnovat. Pro skromný způsob života je potřeba mít zhruba 150 tis./rok, t.j. z milionu 15%. Takový příjem nezajistí žádný pasivní vklad, ani pronájem nemovitosti. Je potřeba jít do rizikovějšího, méně likvidního a i pracnějšího vkladu, např. tiché společenství, forex, soukromé půjčky na vysoký úrok a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Pokud momentálně uložíte svoje peníze do tzv. konzervativních /vemi bezpečných/ produktů a jste připravena ze své renty docela skromně každoročně žít, pak by Vaše investice měla činit alespoň 15 milionů korun.
Naproti tomu při zvýšeném, resp. vysokém riziku a alespoň pětiletém investičním horizontu /po tuto dobu nesáhnete na jistinu/ lze v průměru ročně dosahovat až 20% zisku, avšak současně je nutno připravit se též na možnost stejné event. i vyšší ztráty.
Za těchto podmínek by Vaše investice teoreticky nemula přesáhnout dva miliony korun.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Půl milinu nemá cenu někam ukládat na úroky,je z toho pakatel zisku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brejlous

Určitě není špatný nápad začít peníze půjčovat. Inspirovat se můžete například zde: http://www.co­olpujcky.cz/srov­nani-pujcek, je tu seznam bankovních i nebankovnich institucích. Určete si menší úrok než konkurence a peníze se vám budou krásně množit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
repetelka

Ve vašem případě bych peníze investovala do vzdělání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Brejlous nemá špatný nápad i když takto to nefunguje. Návratnost nesouvisí s pohlavím. Největší český portál P2P půjček řídí žena za podpory ženského kolektivu.

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

ja jsem strašně bojsa,bála bych se,ze mi to lidi nevrátí,mám slabou nervovou soustavu |:-))))

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

já Vám všem děkuju moc za odpovědi.REPE­TELKO,co mas za problém-nízké sebevědomí,nebo závist?jsme na otázkách odpovědích,ne na zvysovanim si sebevědomí urážkami.

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
repetelka

No, myslela jsem to dobře! Když někdo (ty) udělá v několika slovech hned několik hrubek, je evidentní, že nemá ani základní znalosti rodného jazyka. A doplnění vzdělání není snad nic špatného, ne? Většina zodpovědných rodičů usiluje o to aby svým dětem mohli poskytnout co nejlepší vzdělání, které jim obvykle zajistí i slušně placené zaměstnání a společenské ohodnocení. To je ale evidentně nad tvoje chápání.

před 3368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

pizlicko

nic si z toho nedělej kdoví co má za problém :))

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

včera jsem si rikala,ze i když je anonym,ze si to moc eru osobně.děkuju Briketko,a zdravííím,dlouho jsem Tě nečetla 🙂

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek