pizlicka

pokud ma clovek penize,kam je vložit,aby se mnozili?

pokud ma clovek nasetreno napr.pul milionu,nebo milion,kam nejlepe peníze ulozit,aby mu mesicne naskakovali uroky?da se z ulozeneho milionu mesicnE vydělat tak,aby to člověka uživilo,a kam ulozit?
Doplňuji:
brejlous ja jsem žena,jak to z těch lidí dostanu zpět 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Máš dvě možnosti:

  1. vklad – nějaký termínovaný vklad v bance
  • vklady je pojištěn (do výše 100.000,– € /člověk/banka)
  • výnos (dneska) max. cca 2,5 % /rok
  • takže ten milion by ti vydělal cca 25.000,– Kč za rok – z toho nevyžiješ
  1. investice (do čehokoli)
  • prakticky neexistuje pojištění (takže o peníze můžeš zvesela přijít)
  • výnos – neomezen shora ani zdola
  • milion není na opravdu výdělečné investování mnoho, ale při vhodné investici…

Další odpovědi
Agneta

Tak takovému miliónu – tomu neříkám peníze, těm čtyřem centimetrům (na výšku):DDD
Ten se ti dobře vejde „do polštářku“, tam mu bude nejlépe:DDD
Když budeš mít 10 miliónů na kontě, tak z toho takových 10 000,–Kč/měs. budeš mít, mohlo by jít i 25 000, ale to už je riziko, čili nesmysl.

Hlada

Nic není jednostranně výhodné. Vždycky je potřeba volit kompromis mezi výnosností, rizikem a likviditou. Dál je potřeba zvážit, kolik času tomu člověk chce věnovat. Pro skromný způsob života je potřeba mít zhruba 150 tis./rok, t.j. z milionu 15%. Takový příjem nezajistí žádný pasivní vklad, ani pronájem nemovitosti. Je potřeba jít do rizikovějšího, méně likvidního a i pracnějšího vkladu, např. tiché společenství, forex, soukromé půjčky na vysoký úrok a pod.

dudu

Pokud momentálně uložíte svoje peníze do tzv. konzervativních /vemi bezpečných/ produktů a jste připravena ze své renty docela skromně každoročně žít, pak by Vaše investice měla činit alespoň 15 milionů korun.
Naproti tomu při zvýšeném, resp. vysokém riziku a alespoň pětiletém investičním horizontu /po tuto dobu nesáhnete na jistinu/ lze v průměru ročně dosahovat až 20% zisku, avšak současně je nutno připravit se též na možnost stejné event. i vyšší ztráty.
Za těchto podmínek by Vaše investice teoreticky nemula přesáhnout dva miliony korun.

anonym

Půl milinu nemá cenu někam ukládat na úroky,je z toho pakatel zisku.

brejlous

Určitě není špatný nápad začít peníze půjčovat. Inspirovat se můžete například zde: http://www.co­olpujcky.cz/srov­nani-pujcek, je tu seznam bankovních i nebankovnich institucích. Určete si menší úrok než konkurence a peníze se vám budou krásně množit.

repetelka

Ve vašem případě bych peníze investovala do vzdělání.

Hlada

Brejlous nemá špatný nápad i když takto to nefunguje. Návratnost nesouvisí s pohlavím. Největší český portál P2P půjček řídí žena za podpory ženského kolektivu.

pizlicka

ja jsem strašně bojsa,bála bych se,ze mi to lidi nevrátí,mám slabou nervovou soustavu |:-))))

pizlicka

já Vám všem děkuju moc za odpovědi.REPE­TELKO,co mas za problém-nízké sebevědomí,nebo závist?jsme na otázkách odpovědích,ne na zvysovanim si sebevědomí urážkami.

repetelka

No, myslela jsem to dobře! Když někdo (ty) udělá v několika slovech hned několik hrubek, je evidentní, že nemá ani základní znalosti rodného jazyka. A doplnění vzdělání není snad nic špatného, ne? Většina zodpovědných rodičů usiluje o to aby svým dětem mohli poskytnout co nejlepší vzdělání, které jim obvykle zajistí i slušně placené zaměstnání a společenské ohodnocení. To je ale evidentně nad tvoje chápání.

briketka10

pizlicko

nic si z toho nedělej kdoví co má za problém :))

pizlicka

včera jsem si rikala,ze i když je anonym,ze si to moc eru osobně.děkuju Briketko,a zdravííím,dlouho jsem Tě nečetla 🙂